TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM 2021/2022: Tip na pekný výlet pre každého

Hrebienok vo Vysokých Tatrách sa každoročne, počas zimných mesiacov, mení na ľadové kráľovstvo. Rovnako je tomu aj tento rok, už po deviatykrát.

Katedrála sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela

Tentokrát si môžeš na Hrebienku vo Vysokých Tatrách pozrieť ľadovú podobu jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe – Katedrálu sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela. Ľadový dóm je opäť umiestnený v kupole o priemere 25 metrov s najvyšším bodom stavby, ktorý aktuálne dosahuje výšku až 12 metrov. Dokopy bolo použitých až 225 ton ľadu. Vstupné je dobrovoľné a samotný vstup závisí od aktuálnych opatrení spojených s pandémiou koronavírusu.

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

Nechýba ani socha sv. Jakuba, ktorú pútnici pri dokončení púte chodia objímať, v ľadovom dóme je vyrobená z dreva a je umiestnená v ľavom krídle katedrály.

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

TIP: Na Hrebienok sa dá dostať zo Starého Smokovca lanovkou za pár minút alebo pešo po zelenej alebo modrej turistickej značke za približne 45 minút. Nejde o nič náročné, takže, ak ste tu ešte neboli, tak odporúčam. Ľadový dóm je sprístupnený až do Veľkej noci a vyzerá naozaj mega! 

Hrebienok


TIP NA ZÁVER: Sleduj ma na mojom Instagrame a Facebooku, kde nájdeš veľa tipov na výlety po celom Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.