Týchto 5 situácií ma pri štúrovaní po Slovensku celkom štve

Štúrovanie po Slovensku je pre mňa nielen práca, ale predovšetkým splnený sen. Veľa ľudí sa ma zvykne pýtať ako vnímam Slovensko, služby a tak. Dal som preto dokopy pár vecí, ktoré ma dosť štvú. Máš to aj ty tak?

Väčšina kostolov je zatvorených

Kostoly ma bavia aj z hľadiska architektúry. Už som si však všimol, že väčšina kostolov nie je vôbec bežne otvorená, čo celkom nechápem.

Vstupné do kostola

Potom je v rámci kostolov druhý extrém, a to je to, že je potrebné zaplatiť si vstupné do kostola.

Príplatok za fotenie

Asi moja najneobľúbenejšia vec, s ktorou sa však stretávam dosť pravidelne. Príplatok k vstupnému za fotenie ma vie vždy vytočiť. A hlavne, keď je vyšší ako samotné vstupné. Na pár miestach mi tento príplatok doslova pokazil štúrovanie.

Aj za túto selfie som si v Bardejove musel priplatiť.

Minimálny počet ľudí na prehliadku

Keď som bol štúrovať v Kežmarku, tak som sa na hrad nedostal, pretože na prehliadku je potrebných minimálne 5 ôsob. Samozrejme chápem, že sa im asi neoplatí robiť prehliadku pre menej ľudí, no v takom prípade ako sa stal aj mne, tak mohli urobiť aspoň to, že ukážu tomu turistovi aspoň niečo. Nech tam nejde úplne zbytočne.

Chýbajúce tabule

Na viacerých miestach som si všimol aj to, že chýbajú info tabule či šípky, ktoré by človeka nasmerovali tým správnym smerom. A tak sa mi stalo aj to, že keď som šiel k Skalnému hríbu neďaleko Markušoviec, tak som nakoniec skončil pred rómskou osadou. Alebo v dedinke Naháč som obišiel odbočku a k zrúcanine Katarínka som tak šiel vyše dvoch hodín. 😀


Tip: Pozri si aj moje články:

10 slovenských miest s prívlastkom NAJ, na ktoré môžeme byť hrdí

Mobilné aplikácie pre Slovensko: Týchto 14 sa pri cestovaní zíde aj tebe


Mal/a si aj ty nejakú nepríjemnú skúsenosť? Daj mi vedieť do komentu a môžeš mi napísať aj to, ako si to vyriešil/a. Som zvedavý.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

 1. Post
  Author
 2. Post
  Author
 3. Crazy Sexy Fun Traveler

  Tak s tymito bodmi mozem len suhlasit. Bohuzial sa clovek casto niekam vyberie a nic neuvidi, lebo sa dnu nedostane :/ A poplatok za fotenie ma vie tiez maximalne vytocit, hlavne, ked je vyssi ako samotny vstup 😀

 4. kika

  Toto všetko vytáča aj mňa… Ale najviac ma vytočilo, že na Trenčianskom hrade, v interiéri, sme nemohli fotiť vôbec. Na iných hradoch sme aspoň za poplatok fotiť mohli. A boli tam vzácnejšie exponáty. Fotíme, aby sme mali pamiatku na miesta kde sme boli. Nechápem, prečo je niekde zakázané fotiť. Nefotím s bleskom. Rešpektujem pamiatky…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.