Výlet do Malaciek: Týchto 6 miest som stihol vidieť ja

Výlet do Malaciek mi trval celkom dlho, už len pre to, že sme s autobusom stáli asi každé tri minúty, ale aj táto vyhliadková jazda po dedinách na Záhorí stála za to a Malacky nesklamali.

Výlet do Malaciek 

O tomto meste som doteraz vedel len jedno jediné a to pesničku Išiel Macek do Malacek. O to viac som bol zvedavý, čo všetko také Malacky majú a čo ukrývajú. Tak sa pozri spolu so mnou, ktoré miesta som stihol vidieť pri mojom (š)túrovaní práve v tomto meste.

Info o Malackách

  • mesto sa nachádza v strede Záhoria
  • západne od mesta tečie rieka Morava a východne sa tiahnu Malé Karpaty
  • počet obyvateľov: vyše 18 tisíc

Kostol Najsvätejšej Trojice

Ide o najstaršiu sakrálnu stavbu v Malackách, zo 17. storočia. Dočítal som sa aj to, že pod sakristiou sa nachádza krypta, v ktorej je pochovaný nejaký kňaz.

Výlet do Malaciek

Výlet do Malaciek


ŤIP: Ak chceš veďeť, čo všetko treba na Slovensku viďeť a spoznať, stačí sa prihlásiť na odber 🙂


Kláštorné námestie

Aj toto námestie v Malackách má svoje čaro, nachádza sa tam viacero sôch, pomníkov a tiež kostol s františkánskym kláštorom, v ktorom je v súčasnosti škola.

Výlet do Malaciek

Kláštor a chrám Nepoškvrneného Počatia Panny Márie

  • boli vybudované v 17. storočí

Výlet do Malaciek

V kostole sa nachádza aj barokový organ či kaplnka s majstrovskou kópiou Svätých schodov, po akých kráčal Ježiš do Pilátovej siene. Podobná kópia je len v Jeruzaleme a originál vo Vatikáne. Len ja turista som tie schody v kostole nevedel nájsť 😀

Výlet do Malaciek

Výlet do Malaciek
Bohato zdobený oltár je jednou z dominánt kostola.
Výlet do Malaciek
Keď kostol kráča s dobou 😀

Synagóga

Už viem, že taký výlet do Malaciek bol dobrým nápadom aj pre to, že som objavil túto mega peknú budovu synagógy, ktorú tam majú. Bola postavená v roku 1900 a v súčasnosti sa využíva na kultúrno-vzdelávacie účely.

Výlet do Malaciek

Výlet do Malaciek
Ten pocit, keď sa vyplatí aplikovať stratégiu lenivého turistu 😀 O to viac si užívam, čo sa mi podarí objaviť.

ŤIP: Pozri si aj muoj článok: Výlet do Trnavy: Mesto, z ktorého sa mi nechcelo odísť


Zámocký park

Tak a park v Malackách ma dostal úplne. Je naozaj mega veľký, takže ako stvorený na prechádzku a také malé vyvenčenie sa. Nájdeš tam aj fontánu či priestor na cvičenie a tiež aj kaštieľ.

Výlet do Malaciek

Pálffyovský kaštieľ

Kaštieľ bol postavený v 17. storočí a dnes je spolu s parkom už národnou kultúrnou pamiatkou, čo je jasné, lebo vyzerajú úplne super.

Výlet do Malaciek
Pôvodne renesančný kaštieľ

Takéto prekvapko som pred výletom do Malaciek nečakal, o to viac som si prechádzku po parku a kaštieli užíval. Len som mal zrazu pocit, akoby som sa vrátil do minulosti a mojou jedinou a najdôležitejšou životnou úlohou je nájsť a zachrániť uväznenú cisárovnú 😀

Výlet do Malaciek

Výlet do Malaciek

To, či sa platí za vstup do kaštieľa ti tentokrát nepoviem. Ja som tam totiž vošiel, pozrel si výstavu Šport v Malackách a celý čas nikoho nestretol 😀

Výlet do Malaciek

Výlet do Malaciek ma bavil aj pre to, že človek si tam vie oddýchnuť len obyčajne neobyčajnou prechádzkou v Zámockom parku.

Výlet do Malaciek
Pozdrav z Malaciek odo mňa a aj od Táne 😛

Do komentárov mi však môžeš napísať, čo som ešte možno v Malackách zmeškal a mal by som to niekedy napraviť. Budem rád za každé info 🙂

Ak sa Ťi článok páčiu, ňezabudni dať like a pozďjeľať ho. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.