Moje cestovateľské sny v rámci zahraničia, aj tu by som rád niekedy šiel

Veľa ľudí sa ma zvykne pýtať, čo budem robiť, keď precestujem Slovensko. Ja sa nad touto otázkou zvyknem už len pousmiať, lebo to ja vôbec momentálne neriešim. Máme tu totiž toho tak veľa, že neviem, kam chcem ísť skôr. 

Napriek tomu, že štúrovanie po Slovensku ma mega baví, tak asi ako každý človek, ktorý má rád cestovanie, tak aj ja mám cestovateľské sny, ktoré sa týkajú zahraničia. Tu sú krajiny, o ktorých snívam a verím, že sa tam raz dostanem.

Kalifornia

Kaliforniu mám na svojom zozname cestovateľských snov odkedy si pamätám. Asi je to aj pre to, že som videl tak milión amerických filmov, kde bola Kalifornia a jednoducho som sa do nej zamiloval. A verím, že raz sa mi podarí štúrovať aj v takom Los Angeles či poprechádzať sa len tak po niektorej z jej pláží a špehovať ľudí, či náhodou neuvidím niekoho slávneho. 😀

Cestovateľské sny
Zdroj: pixabay.com

Thajsko

Thajsko je v posledných rokoch dosť mainstreamovou krajinou a chcú tam ísť asi tak všetci. V tomto prípade mi to však vôbec nevadí a priznávam, že aj ja som ovca a chcem tam ísť tiež. Vidieť Bangkok, čo najviac chrámov alebo sa prejsť popri ryžových poliach. To vôbec nemusí byť zlé.

Cestovateľské sny
Zdroj: pixabay.com

Grécko

V Grécku som bol zatiaľ len raz, bolo to na Kréte. Hneď ako som vystúpil z lietadla, tak som si toto miesto zamiloval. Ja som totiž ten typ, ktorý má rád slnko a teplo. A ťažko sa mi vtedy odchádzalo, a asi rok som bol úplne presvedčený, že tam raz pôjdem žiť. A aj Grécko mám na svojom zozname cestovateľských snov, lebo je tam veľa miest, ktoré by som chcel ešte vidieť. Jediné, čo nebolo úplne ideálne, keď som tam bol, bolo ubytko. Už som sa poučil, a tak sú odvtedy pri hľadaní ubytovania pre mňa jedným z najdôležitejších faktorov recenzie. Ak náhodou hľadáš ubytko v Grécku, tak si skús pozrieť tieto slovenské recenzie gréckych hotelov a verím, že ti pomôžu pri výbere toho správneho ubytka v prípade, že sa tam chystáš.

Zdroj: pixabay.com

Japonsko

Na tejto krajine ma láka asi všetko, od architektúry cez ich kultúru, jedlo až po samotných ľudí. A tak verím, že raz si urobím fotku aj so Štúrom niekde v uliciach Tokya.

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Do komentu mi môžeš napísať tvoje cestovateľské sny, či už v rámci Slovenska alebo sveta, som zvedavý. 🙂 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.