Lucia Hrušková: „Základ je podľa mňa nebáť sa odlíšiť od ostatných.“

Na Slovensku máme veľa mladých, šikovných a inšpiratívnych ľudí. Lucia Hrušková, známa aj ako LucyPug, je jednou z nich a patrí medzi tie najznámejšie a najobľúbenejšie slovenské youtuberky a influencerky. Prečítaj si rozhovor, v ktorom prezradila niečo zo svojich začiatkov na YouTube, a tiež aj to, prečo má rada cestovanie a čo pre ňu znamená.

Rozhovor: Lucia Hrušková


Kedy a ako prišiel ten moment, že si sa rozhodla začať robiť videá?

K natáčaniu ma priviedol priateľ, videl vo mne potenciál a v tom čase na Slovensku nebolo veľa vlogeriek. Keďže som introvert, dlho som sa odhodlávala a ten deň prišiel úplne spontánne. Prvé vydané video bolo natáčané až na štvrtý pokus, kým som nebola s videom ako tak stotožnená. Trvalo mi dosť dlhú dobu, aby som sa na videách uvoľnila.

Patríš medzi tie najznámejšie a najobľúbenejšie slovenské youtuberky. Určite to bola dlhá a ťažká cesta. Čo ťa motivovalo v momentoch, keď to bolo možno viac náročné?

Bol to asi kamarát, ktorý k nám prišiel na návštevu zrovna v deň, kedy som sa nemala najlepšie. Zo začiatku som sa stretávala s rôznymi, aj negatívnymi ohlasmi. Vysvetlil mi, že úspech nepríde zo dňa na deň, no je pred ním veľa prekážok. Túto cestu znázornil rôznymi vtipnými prirovnaniami, ktoré mi utkveli v hlave až do dnešného dňa. Vždy si v tom najhoršom spomeniem na jeho slová.

Zaujímalo by ma teda či by si sa na to celé dala aj dnes, keď vieš, čo všetko to obnáša.

Išla som do toho s tým, že som od toho veľa neočakávala. Brala som to len ako hobby, ktoré ma bavilo, až sa z toho stalo niečo, čo ma živí. Ale neľutujem absolútne nič, čo som spravila, keďže každá negatívna skúsenosť ma posunula ďalej. A vždy je lepšie, ak človek nevie, čo ho čaká.

Kde zvykneš čerpať námety na videá?

Námety mi napadajú úplne spontánne, alebo niečo objavím u zahraničných tvorcov a upravím podľa seba.

Veľmi sa mi páči, kam si svoju tvorbu posunula. Vidieť, že to nerobíš prvoplánovo, ale snažíš sa odozvdať aj nejaké posolstvo. Ako s odstupom času hodnotíš svoje prvé videá zo začiatku kariéry?

Tie si nepozerám a veľmi mi vadí, ak ich sleduje niekto z môjho okolia. 😀 Ako som už spomínala, zo začiatku som bola pred kamerou neistá a hanblivá. No napriek tomu ich neplánujem mazať.

Okrem natáčania zvykneš celkom často cestovať. Čo pre teba cestovanie znamená?

Spomienka a zážitky, ktoré mi nikdy nikto nemôže vziať. Takže niečo veľmi cenné.

Odmena za nákup na ZľavaDňa

 Ktoré krajiny patria medzi tvoje obľúbené? A prečo?

Holandsko, konkrétne Amsterdam. S priateľom tam cestujeme minimálne 3 krát ročne, keďže tam máme kamarátov a vieme tam najviac vypnúť. Celé mesto ma pre mňa rozprávkovú atmosféru.

View this post on Instagram

So in love with this city😍

A post shared by Lucy🍐 (@lucypug) on

Ktorá z krajín či miest, ktoré si doteraz navštívila, ťa nejakým spôsobom prekvapila? Či už v tom dobrom, alebo možno aj v zlom.

Asi Bali a to v dobrom, aj v zlom. Zostala som šokovaná z hromady odpadkov, ktoré trápia tento ostrov. Bol to naozaj smutný pohľad, keď si človek ešte uvedomí, že to je malé percento z toho, ako sú zanesené oceány. No milo ma prekvapila pohoda, ktorá prevláda v tento krajine. Nevidela som nikoho v strese, mala som pocit, že nikto si z ničoho nerobí veľkú hlavu.

View this post on Instagram

Last day😔

A post shared by Lucy🍐 (@lucypug) on

A čo cestovateľské sny? Máš nejaké, ktoré si chystáš splniť v najbližšej dobe?

Pre mňa je to Thajsko. Láka ma táto krajina už dlhšie a verím, že si tento cestovateľský sen čoskoro splním.

Môj blog je o cestovaní po Slovensku. Máš u nás nejaké obľúbené miesta, kde sa rada vraciaš?

Tatry. Či už v zime lyžovačka, alebo v lete túra. Keďže som z Bratislavy, občas mám potrebu si užiť ticho a kľud.

View this post on Instagram

Štrbské pleso je čarovné✨💙📸 @spoony__

A post shared by Lucy🍐 (@lucypug) on

Čo alebo kto je pre teba symbolom Slovenska?

Dobré jedlo, či už tradičné, alebo to od maminy. Zároveň si vždy predstavím povahu Slovákov. Aj keď sme niekedy neprajní, pri spoločnom úspechu vieme držať spolu a tešiť sa z neho. A zrazu byť aj hrdí. 🙂

Aj napriek tomu, že si mladá slečna, tak si toho už v pracovnom živote stihla naozaj veľa, a tak by som sa ťa chcel opýtať, čo by si odkázala mladým ľuďom, ktorí sa možno boja vykročiť a začať si plniť sny.

Nech robia to čo ich baví, sú sami sebou a nevzdávajú sa. A základ je podľa mňa nebáť sa odlíšiť od ostatných.

Lucke ďakujem veľmi pekne za príjemný a inšpiratívny rozhovor. 🙂 Ak chceš vidieť viac z jej tvorby, tak mrkni na jej YouTube kanál LucyPug.


TIP: Prečítaj si aj ďalšie rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi na mojom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.