Prečo mám na ruke vytetovaného Ľudovíta Štúra?

Na začiatku blogovania som vôbec nečakal, že až tak veľa ľudí bude riešiť moje tetovanie Ľudovíta Štúra na ruke.  

Tetovanie Ľudovíta Štúra


Pre mňa je Ľudovít Štúr jednou z najväčších slovenských osobností a počas života toho dokázal naozaj veľa. Bol veľmi pracovitý, vizionár a aj motivátor. 

Tetko s jeho podobizňou som si dal ešte v čase, keď som žil a pracoval vo Viedni. Tam som si uvedomil, že ja som hrdý na to, že som Slovák, lebo som tam stretol viacero ľudí, ktorí sa za to akosi hanbili. A až príliš sa snažili aklimatizovať, čo sa podľa mňa aj tak v konečnom dôsledku nedá. Človek bude v cudzej krajine vždy cudzincom… Povedal som si, že chcem mať niečo špeciálne, čo mi bude pripomínať to, že som Slovák. V čase, keď som si tetko dával som ešte vôbec netušil, že budem mať raz blog, ktorý bude prepojený práve so Štúrom.

Dal som výpoveď v práci, vrátil sa po troch rokoch späť na Slovensko a rozhodol sa, že budem makať už len sám za seba. Tak som si založil cestovateľský blog venovaný Slovensku. Keď som rozmýšľal nad názvom blogu, tak mi napadlo, že si ho prepojím práve so Štúrom a tak vznikol názov „Nie je túra bez Štúra“.

Keďže môj blog je len o cestovaní a spoznávaní Slovenska a Štúr je pre mňa jednou z našich najväčších osobností, tak mi to prišlo ako celkom fajn nápad. Rovnako tak sa teším, že jeho odkaz žije aspoň trošku aj prostredníctvom môjho blogu a tiež, že sa mi aj vďaka jeho menu darí byť ľahšie zapamätateľný a odlíšiteľný.

#Štúrujem

Keď som začal cestovať po Slovensku, tak som si vymyslel aj slová štúrujem a štúrovanie (odvodené od jeho mena), čo teda znamená cestovanie. Veľmi sa teším z toho, že tieto slová používajú aj ľudia, ktorí ma sledujú a čítajú.


Tento článok vznikol v spolupráci s FAVI.sk vyhľadávačom nábytku a dekorácií, kde nájdete všetko pre zariadenie vášho domova jednoducho a na jednom mieste.  

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Anna

    Mily cestovatel! Je to asi neprijemne,ked sa ozvu ludia,ktori kritizuju tvoju pracu… Zaoberaj sa tym,len v pripade,ze ide o konstruktivnu kritiku,ktora Ti pomoze v nejakom smere, v tvojej praci… Co dokazali oni? Asi nie vela,ked maju cas vypisovat“hejty“… Nech radsej vyuziju volny cas na cestovanie…:) PS: Ako ucitelke slovenciny (i ked momentalne na materskej) sa mi velmi paci propagacia osobnosti Ludovita Stura modernou a popularizacnou formou. Drzim palce v sturovani!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.