Ľudovít Štúr: Všetci dnes vyzerajú ako ja, no hovoria si hipsteri

Ľudovít Štúr patrí medzi jednu z najväčších osobností slovenských dejín a posledné mesiace sa stal aj mojím najlepším kamošom a spojený je aj s týmto blogom.

Ľudovít Štúr

Ľudovít Štúr je môj kamoš už dlhšie obdobie, a ja som rád, že som si s ním mohol dať tento rozhovor. Tak si prečítaj to, ako to vidí Štúr s dnešným svetom Instagramu a to ako vníma dobu 21. storočia.

Ľudovít Štúr
Pamätná tabuľa v Košiciach

Čo hovoríš na dnešnú dobu?

Úprimne, som z nej dosť zmätený. Všade, kde sa totiž pozriem, tak akoby som videl seba. Všetci sú bradatí a so zádumčivým pohľadom. Neviem či sa mám z toho tešiť alebo sa toho báť, ale snažím sa to nejako neriešiť.

Ako sa ti pozdáva ypsilon v slovenčine?

Môžem ti povedať len toľko, že som sa snažil dostať telefónne číslo na Martina Hattalu, aby mi to celé vysvetlil. Len sa mi to zatiaľ akosi nepodarilo.

Čo hovoríš na Instagram? Všimol som si, že už aj ty tam máš profil.

Áno, mám. Ale ten mám skôr z takej čírej zvedavosti. Ja totiž nechápem všetko to followanie, šťuchanie či stalkovanie. Mne keď sa páčila Adela Ostrolúcka, tak som jej jednoducho ružu priniesol a báseň zložil. Darmo, bol som romantik.

A čo ti hovoria také heštegy? Tiež som si všimol, že používaš hešteg #slovakboy, takže sa snažíš aj ty kráčať s dobou?

Ono je to tak, že ja som doteraz nepochopil, prečo sa namiesto interpunkčných znamienok používajú tie mriežky. Ale ako som ja učil svojich kamošov, treba kráčať vpred, tak aj ja sa o to snažím. A zjavne toto je dnes tá cesta, po ktorej idú všetci.

Ako sa ti páči tetko, ktoré mám na ruke?

No úprimne, trošku som nechápal, prečo som na tvojej ruke, a čo to to také tetovanie vlastne je. No ako si mi vysvetlil, že si si ma dal vytetovať kvôli tomu, že som pre teba jednou z najväčších slovenských osobností, tak sa z toho teším. A teraz rozmýšľam, že by som si možno ja dal vytetovať nejaké slová z Proglasu či podobizeň Cyrila a Metoda.

Ľudovít Štúr
v Nitre

Čo hovoríš na to, že ešte aj v 21. storočí si zmenil minimálne mne život? Za čo dikičko samozrejme 🙂

Už v minulosti som si všimol, že mi motivovanie ľudí celkom ide a že ma naozaj aj počúvajú, keď niečo hovorím. Hlavne v otázkach boja za národ. A tak sa teším aj z teba a z toho, že sa mi podarilo zmeniť mladému chalaňovi život.

Aj teba bavilo celkom cestovanie, stihol si byť počas svojho života na viacerých miestach nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ktoré miesto sa ti páčilo najviac?

To je veľmi ťažká otázka, ja som si totiž počas svojho života uvedomil, že nie je až tak dôležité, kde človek je, ale s kým. A tak som sa tešil z každého miesta, kde som sa ocitol aj so svojimi kamošmi štúrovcami. Ale bavila ma Bratiska a páčilo sa mi aj v takej Levoči. Kde inak môžeš nájsť aj moju sochu. Zisťujem, že som asi naozaj populárny.

Ľudovít Štúr
v Levoči

Máš pre tých, ktorí píšu nejaké tipy a triky? Keďže aj ty sám si bol skvelým novinárom?

Ja som sa síce venoval viacerým aktivitám, no písanie bolo a vždy bude mojou srdcovou záležitosťou. Takže sa teším, že si sa aj ty odhodlal a pustil sa do písania. Je jasné, že keď to človeka baví, tak to vidieť aj z jeho príspevkov a článkov.

Ľudovít Štúr
V Bratiske som bol aj na miestach, kde niekedy žil a pracoval sám Štúr.

Čo by si odkázal všetkým tým ľuďom, ktorí na Slovensko len nadávajú aj napriek tomu, že tu nie je až tak zle?

Že ich všetkých pozdravujem a ak by sa dalo, tak by som ich všetkých zobral do 19. storočia, aby videli, aké to tu bolo vtedy ťažké a náročné, no aj napriek tomu som s kamošmi za národ bojoval a vyplatilo sa. A určite nech si prečítajú nejaký tvoj článok, lebo aj tvoje (š)túrovanie dokazuje to, že Slovensko je naozaj krásne a stojí za to ho spoznať 🙂


Tip: Pozri si aj moje ďalšie články:

Zaujímavosti o Bratislave: Bol som na miestach, kde žil môj kamoš Štúr

Rozhovor sám so sebou: Blog nie je túra bez Štúra spoznáva Slovensko

Kto je vlastne Rado z blogu Nie je túra bez Štúra?


Ľudovít Štúr je už aj na Instáči, tak ho môžeš sledovať  @stur_ludovit a už keď tam budeš, tak sledovať môžeš aj mňa @nie_je_tura_bez_stura.

A do komentárov mi môžeš pokojne napísať, čo by si sa opýtal/a Štúra ty. A ja sa posnažím, aby ti odpovedal. Aj keď mu trošku stúpla sláva do hlavy 😀

Ak sa ti tento môj rozhovor páčil, budem rád, ak nezabudneš na „páči sa mi“ a zdieľanie. Dikičko 🙂

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Post
    Author
  3. Romilikes

    Hahaha..toto je mega super rozhovor..pobavilo a tiež rozmýšľam, čo by som si teraz mala dať vytetovať ja..keďže vy v tom máte jasno chaloši 😂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.