Námestia na Slovensku: Týchto 7 námestí ma dostalo svojou atmoškou

Námestia na Slovensku sú pre mňa miestami, kde sa ja viem úplne vyžiť a vychutnať si aj obyčajnú prechádzku. O to viac, ak sú na námestí meštianske domy. Čím viac, tým lepšie.

Námestia na Slovensku

Na Slovensku je naozaj veľa pekných miest, ale ja som zistil, že viem vypnúť aj na lavičke niektorého zo slovenských námestí. Len tak tam zvyknem sedieť a užívať si deň, a nevadí mi ani, keď je okolo mňa milión ľudí 😀 Vybral som moje najobľúbenejšie námestia, tak sa môžeš pozrieť na to, či to máš aj ty tak ako ja.

Bardejov

Toto mesto je pre mňa víťazom a odpoveďou asi na všetky tie otázky o najobľúbenejšom meste na Slovensku. Námestie v Bardejove síce nie je až také veľké, ale má takú mega jedinečnú atmošku. Popri mojich milovaných meštianskych domoch sa na námestí nachádza aj budova radnice a bazilika sv. Egídia. A výhľad z veže tejto baziliky na námestie je jednoznačne to, čo by si v Bardejove nemal/a vynechať.

Námestia na Slovensku

Námestia na Slovensku
Radnica spolu s bazilikou

Levoča

V Levoči nájdeš Námestie Majstra Pavla, ktoré je  jedno z najväčších námestí v Európe so stredovekým tvarom obdĺžnika a nachádza sa tam vraj až 60 meštianskych domov. Takže je jasné, prečo patrí u mňa k tým najkrajším 🙂 Historické centrum mesta obkolesujú hradby, ich dĺžka je vraj až 2,5 kilometra a dotvárajú celkovú atmošku mesta. A na námestí v Levoči vieš nájsť hneď viacero skvelých pamiatok.

Námestia na Slovensku

Námestia na Slovensku
Radnica spolu s Klietkou hanby

Trnava

Okrem toho, že sa v Trnave nachádza dohromady až 13 chrámov, tak toto pekné mesto ponúka hneď viacero námestí, a ja sa dodnes neviem rozhodnúť, ktoré z nich sa mi páči najviac.

Námestia na Slovensku
Trojičné námestie
Námestia na Slovensku
Námestie sv. Mikuláša
Námestia na Slovensku
Univerzitné námestie

Spišské Podhradie

Popri návšteve Spišského hradu sa určite oplatí zájsť si aj do mestečka Spišské Podhradie. Vieš si tam pozrieť veľa pekných pamiatok a ja som nevedel, kde mám ísť skôr a tak som dokonca zabudol aj na renesančnú radnicu, ktorú tam majú.

Námestia na Slovensku

Námestia na Slovensku

Prešov

Výlet do Prešova je presne tým správnym výletom pre lenivého turistu, ktorý má rád síce objavovanie nových miest či pamiatok, ale je tiež rád, keď pri tom nemusí nachodiť kilometre. Na námestí v Prešove totiž objavíš hneď viacero pamiatok, ktoré ho robia výnimočným a pekným. A ako inak, aj tam nájdeš mega veľa meštianskych domov.

Námestia na Slovensku

Námestia na Slovensku

Spišské Vlachy

V tomto malom mestečku nájdeš vretenovité hlavné námestie s meštianskymi domami, najstaršie pochádzajú až z 15. storočia a mne sa toto námestie naozaj mega páči. Dozvedel som sa aj to, že  je od 1992 vyhlásené za Pamiatkovú zónu centra mesta.

Námestia na Slovensku

Piešťany 

O Piešťanoch vie asi každý, že ide o najstaršie kúpeľné mesto na Slovensku. Ja som však rád, že sa mi pri mojom (š)túrovaní v tomto meste podarilo objaviť toho oveľa viac. A ani také námestie v Pieštanoch nie je vôbec zlé. Na prechádzku ako stvorené a tiež som si všimol, že každý druhý dom tam  je nejaký penzión či hotel. Takže určite nemusíš mať strach, že by si si nenašla či nenašiel nejaký nocľah v prípade, že sa chystáš na dlhší výlet do Piešťan. 🙂

Námestia na Slovensku


TIP: Pozri si aj moje články:

Výlet do Bardejova: Splnil som si jeden z najväčších cestovateľských snov

Výlet do Levoče: Moja prvá prespávačka a hneď splnený sen

Výlet do Prešova: Ako som o sebe zistil, že som závislý


A do komentárov mi môžeš napísať, ktoré námestia na Slovensku v tomto mojom zozname ešte chýbajú a ja si tam pôjdem rád za(š)túrovať.

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať prosím „páči sa mi“ a zazdieľať ho. Dikičko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.