Šrot park: Netradičná a unikátna galéria v Bratislave zaujme každého

Bratislava ponúka veľa zaujímavých pamiatok a miest od Bratislavského hradu až po Vyhliadkovú vežu UFO. Avšak v našom hlavnom meste nájdeš aj miesta, o ktorých možno veľa ľudí ani nevie, no sú tiež jedinečné a unikátne.

Šrot park

Šrot park je jedinečná galéria, nachádza sa v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves a autorom tohto projektu je Branislav Pokorný. Ten vyrába zvieratá zo starého šrotu, skrutiek či ventilov. Mňa tento nápad zaujal aj skvelým prepojením prírody a recyklácie starého železa.

Šrot park Devínska Nová Ves

Ako sa sem dostať?

Záchytným bodom, či už sa vydáš autom alebo autobusom, je rybník Istrijská. Nachádza sa pri ňom menšie parkovisko, kde je možné zaparkovať. Ak sa vyberieš autobusom, najlepšie je vystúpiť na zastávke Mlynská. Keď budeš pri rybníku, stačí prejsť ponad potok, ktorý je pri ňom a hneď odbočiť doprava. Pokračuj v ceste, akoby si obchádzal/a rybník až sa dostaneš k bielo-modrej technickej budove (prečerpávacia stanica) a naľavo, mierne dolu kopcom, nájdeš oplotený vstup do parku.

Informácie, ktoré sa ti zídu

  • Otváracie hodiny : Každý deň 10.00 – 18.30 hod.
  • Vstupné : dobrovoľné, hneď pri vstupe je umiestnený veľký čierny kanister na benzín, do ktorého môžeš vhodiť nejaké peniaze
  • Exponáty: Netreba sa ich dotýkať, keďže sú zložené aj z ostrých a hrdzavých častí.
  • Je tam zákaz voľného pohybu psov.

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park Devínska Nová Ves

Šrot park je skvelý tip na menší výlet s deťmi, ale myslím, že aj dospeláci si tam prídu na svoje. 🙂 Do komentárov mi môžeš napísať tvoje tipy na výlety s deťmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.